Anadol A8-16 (1981–1984) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel Bilgiler | |
|---|---|
| Marka | Anadol |
| Model | P2 Pikap |
| Üretim Yılları | 1971–1991 |
| Motor | 58 HP (4500 d/dak), 4 silindirli, 1881 cc ERK dizel SOHC |
| Şanzıman | 4 ileri manuel |
| Düzen | Önden motorlu, arkadan itişli |
| Gövde Tipi | Kamyonet |
| Direksiyon | Rack & Pinion |
| Direksiyon Oranı | 18.8:1 |
| Direksiyon Turu | 3.9 |
| İç Dönüş Çapı | 9.6 m |
| Dış Dönüş Çapı | 10.8 m |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4300 mm |
| Genişlik | 1645 mm |
| Yükseklik | 1440 mm |
| Dingil Mesafesi | 2565 mm |
| Tekerlekler ve Lastikler | |
| Lastik Ölçüleri | 5.60/5.90 x 13 |
| Jant Ebadı | 4.5J x 13 |
| Lastik Hava Basıncı (Ön) | 1.7 kg/cm² |
| Lastik Hava Basıncı (Arka) | 1.7 kg/cm² |
| Frenler | |
| Fren Sistemi | Hidrolik Tek Devre |
| Ön Frenler | Disk |
| Arka Frenler | Kampana |
| Performans | |
| Azami Hız | 140 km/saat |
| Yakıt Tipi | Dizel |