Aston Martin DB7 GT 5.9 i V12 48V (440 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Aston Martin |
| Model | DB7 |
| Nesil | Aston Martin DB7 GT |
| Modifikasyonu (Motor) | 5.9 i V12 48V (440 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2004 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 22.6 Lt/100 km
10.41 US mpg 12.5 UK mpg 4.42 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 16.5 Lt/100 km
14.26 US mpg 17.12 UK mpg 6.06 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.9 saniye |
| Maksimum sürat | 298 km/saat 185.17 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4 Kg/bg, 247.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.2 Kg/Nm, 312.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 440 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 74.1 bg/Lt |
| Tork | 556 Nm @ 5000 dev/dak 410.08 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 5935 cm3 362.18 cu. in. |
| Silindir Adedi | 12 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 79.5 mm 3.13 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 11 Lt 11.62 US qt | 9.68 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1780 Kg 3924.23 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 180 Lt 6.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 89 Lt 23.51 US gal | 19.58 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4666 mm 183.7 in. |
| Genişlik | 1830 mm 72.05 in. |
| Yükseklik | 1230 mm 48.43 in. |
| Dingil Mesafesi | 2590 mm 101.97 in. |
| Ön tekerlek izi | 1524 mm 60 in. |
| Arka tekerlek izi | 1530 mm 60.24 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 245/35 R18; 265/30 R18 |