| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Aston Martin |
| Model | V8 Vantage |
| Nesil | Aston Martin V8 Vantage Roadster (2005) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.3 i V8 32V (385 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 16.8 Lt/100 km
14 US mpg 16.81 UK mpg 5.95 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5 saniye |
| Maksimum sürat | 280 km/saat 173.98 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.1 Kg/bg, 245.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 261.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 385 bg @ 7000 dev/dak |
| Litre başına güç | 89.9 bg/Lt |
| Tork | 410 Nm @ 5000 dev/dak 302.4 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | AM05, AM6U5 |
| Motor hacmi | 4281 cm3 261.24 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 10.4 Lt 10.99 US qt | 9.15 UK qt |
| soğutma sıvısı | 15 Lt 15.85 US qt | 13.2 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1570 Kg 3461.26 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 300 Lt 10.59 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4383 mm 172.56 in. |
| Genişlik | 1866 mm 73.46 in. |
| Yükseklik | 1255 mm 49.41 in. |
| Dingil Mesafesi | 2600 mm 102.36 in. |
| Ön tekerlek izi | 1568 mm 61.73 in. |
| Arka tekerlek izi | 1562 mm 61.5 in. |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 235/45 R18; 275/40 R18 |
| Jant Boyutu | 8.5J X 18 |