Audi 100 Avant (C3, Typ 44, 44Q, facelift 1988) 2.2 Turbo CAT (165 bg) quattro modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | 100 |
| Nesil | Audi 100 Avant (C3, Typ 44, 44Q, facelift 1988) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 Turbo CAT (165 bg) quattro |
| Üretim başlangıç yılı | 1988 yıl |
| Son üretim yılı | 1990 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.4 Lt/100 km
20.63 US mpg 24.78 UK mpg 8.77 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 212 km/saat 131.73 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 113.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 165.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 165 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 74.1 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 3000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | MC |
| Motor hacmi | 2226 cm3 135.84 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 7.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1450 Kg 3196.7 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Azami yük | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 644 Lt 22.74 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1920 Lt 67.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4793 mm 188.7 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| Yükseklik | 1421 mm 55.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2687 mm 105.79 in. |
| Ön tekerlek izi | 1476 mm 58.11 in. |
| Arka tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Lastik boyutu | 205/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |