Audi 100 (C3, Typ 44,44Q, facelift 1988) 1.8 CAT (90 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | 100 |
| Nesil | Audi 100 (C3, Typ 44,44Q, facelift 1988) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 CAT (90 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1988 yıl |
| Son üretim yılı | 1990 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.6 saniye |
| Maksimum sürat | 176 km/saat 109.36 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.9 Kg/bg, 77.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.2 Kg/Nm, 122.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 50.5 bg/Lt |
| Tork | 142 Nm @ 3000 dev/dak 104.73 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | 4B |
| Motor hacmi | 1781 cm3 108.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 3 Lt 3.17 US qt | 2.64 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1160 Kg 2557.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1710 Kg 3769.9 lbs. |
| Azami yük | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 610 Lt 21.54 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4793 mm 188.7 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| Yükseklik | 1421 mm 55.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2687 mm 105.79 in. |
| Ön tekerlek izi | 1476 mm 58.11 in. |
| Arka tekerlek izi | 1483 mm 58.39 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Lastik boyutu | 185/70 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |