| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | 200 |
| Nesil | Audi 200 Avant (C3, Typ 44,44Q) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 Turbo (165 bg) quattro |
| Üretim başlangıç yılı | 1984 yıl |
| Son üretim yılı | 1988 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.1 Lt/100 km
21.19 US mpg 25.45 UK mpg 9.01 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 213 km/saat 132.35 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 113.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 165.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 165 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 74.1 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 3000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | 3B |
| Motor hacmi | 2226 cm3 135.84 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 7.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1450 Kg 3196.7 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Azami yük | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 644 Lt 22.74 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4807 mm 189.25 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| Yükseklik | 1422 mm 55.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2687 mm 105.79 in. |
| Ön tekerlek izi | 1468 mm 57.8 in. |
| Arka tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.35 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Lastik boyutu | 205/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |