| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | 200 |
| Nesil | Audi 200 (C3, Typ 44,44Q) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.1 5E (136 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1983 yıl |
| Son üretim yılı | 1984 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.5 Lt/100 km
18.82 US mpg 22.6 UK mpg 8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.8 Lt/100 km
40.55 US mpg 48.7 UK mpg 17.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.1 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 107.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7 Kg/Nm, 142.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 136 bg @ 5700 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.4 bg/Lt |
| Tork | 180 Nm @ 4800 dev/dak 132.76 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | KH |
| Motor hacmi | 2144 cm3 130.83 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1260 Kg 2777.82 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1760 Kg 3880.14 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 610 Lt 21.54 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4807 mm 189.25 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| Yükseklik | 1422 mm 55.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2687 mm 105.79 in. |
| Ön tekerlek izi | 1468 mm 57.8 in. |
| Arka tekerlek izi | 1467 mm 57.76 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Lastik boyutu | 205/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |