Audi 5000 Sedan (C2) 2.0 (67 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | 5000 |
| Nesil | Audi 5000 Sedan (C2) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (67 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1976 yıl |
| Son üretim yılı | 1982 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 149 km/saat 92.58 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 18.2 Kg/bg, 54.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10.6 Kg/Nm, 94.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 67 bg @ 4800 dev/dak |
| Litre başına güç | 33.7 bg/Lt |
| Tork | 115 Nm @ 3000 dev/dak 84.82 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CN |
| Motor hacmi | 1986 cm3 121.19 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76.5 mm 3.01 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 23:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1222 Kg 2694.05 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| En az dönüş açısı | 10.3 m 33.79 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/70 R14 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |