| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | 80 |
| Nesil | Audi 80 Avant (B4, Typ 8C) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 E 16V (140 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 1991 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 1995 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.2 Lt/100 km
25.57 US mpg 30.7 UK mpg 10.87 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 197 km/saat 122.41 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.4 Kg/bg, 106.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.1 Kg/Nm, 141.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 5900 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.6 bg/Lt |
| Tork | 185 Nm @ 4500 dev/dak 136.45 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | ACE |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 3 Lt 3.17 US qt | 2.64 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1310 Kg 2888.06 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1860 Kg 4100.6 lbs. |
| Azami yük | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 370 Lt 13.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4482 mm 176.46 in. |
| Genişlik | 1695 mm 66.73 in. |
| Yükseklik | 1408 mm 55.43 in. |
| Dingil Mesafesi | 2612 mm 102.83 in. |
| Ön tekerlek izi | 1448 mm 57.01 in. |
| Arka tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 11.2 m 36.75 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Lastik boyutu | 205/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |