| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | 80 |
| Nesil | Audi 80 (B2, Typ 81,85) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 TD (70 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1982 yıl |
| Son üretim yılı | 1984 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 2-4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 16.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 16.3 saniye |
| Maksimum sürat | 154 km/saat 95.69 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 14.9 Kg/bg, 67 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8 Kg/Nm, 124.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 70 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 44.1 bg/Lt |
| Tork | 130 Nm @ 2600 dev/dak 95.88 lb.-ft. @ 2600 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | CY |
| Motor hacmi | 1588 cm3 96.91 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 23.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1045 Kg 2303.83 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1480 Kg 3262.84 lbs. |
| Azami yük | 435 Kg 959.01 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 505 Lt 17.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4383 mm 172.56 in. |
| Genişlik | 1682 mm 66.22 in. |
| Yükseklik | 1365 mm 53.74 in. |
| Dingil Mesafesi | 2541 mm 100.04 in. |
| Ön tekerlek izi | 1400 mm 55.12 in. |
| Arka tekerlek izi | 1420 mm 55.91 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.40 |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 3 vites, otomatik şanzıman |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |