| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A5 |
| Nesil | Audi A5 Cabriolet (F5) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 TDI (218 bg) S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.1-5.2 Lt/100 km
46.12 - 45.23 US mpg 55.39 - 54.32 UK mpg 19.61 - 19.23 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.3-4.5 Lt/100 km
54.7 - 52.27 US mpg 65.69 - 62.77 UK mpg 23.26 - 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.6-4.8 Lt/100 km
51.13 - 49 US mpg 61.41 - 58.85 UK mpg 21.74 - 20.83 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 120-124 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7 saniye |
| Maksimum sürat | 246 km/saat 152.86 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8 Kg/bg, 124.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 228.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 218 bg @ 4000-5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.5 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1250-3750 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1250-3750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CSWB |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.4 mm 3.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1750 Kg 3858.09 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2250 Kg 4960.4 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 54 Lt 14.27 US gal | 11.88 UK gal |
| AdBlue tankı | 12 Lt 3.17 US gal | 2.64 UK gal |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4673 mm 183.98 in. |
| Genişlik | 1846 mm 72.68 in. |
| Yükseklik | 1383 mm 54.45 in. |
| Dingil Mesafesi | 2765 mm 108.86 in. |
| Ön tekerlek izi | 1587 mm 62.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1568 mm 61.73 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17; 245/40 R18; 255/35 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17; 18; 19 |