| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A5 |
| Nesil | Audi A5 Coupe (8T3) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (170 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.4 Lt/100 km
53.46 US mpg 64.2 UK mpg 22.73 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 134 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.7 Kg/bg, 115.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 237.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.4 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1750-2500 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CAHA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1475 Kg 3251.82 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1975 Kg 4354.13 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 455 Lt 16.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 829 Lt 29.28 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4625 mm 182.09 in. |
| Genişlik | 1854 mm 72.99 in. |
| Yükseklik | 1372 mm 54.02 in. |
| Dingil Mesafesi | 2751 mm 108.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1590 mm 62.6 in. |
| Arka tekerlek izi | 1577 mm 62.09 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |