| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A5 |
| Nesil | Audi A5 Sportback (F5) |
| Modifikasyonu (Motor) | 40 TFSI (190 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Fastback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.3-7.6 Lt/100 km
32.22 - 30.95 US mpg 38.7 - 37.17 UK mpg 13.7 - 13.16 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.8-5.1 Lt/100 km
49 - 46.12 US mpg 58.85 - 55.39 UK mpg 20.83 - 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.7-6.0 Lt/100 km
41.27 - 39.2 US mpg 49.56 - 47.08 UK mpg 17.54 - 16.67 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 130-137 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.5 saniye |
| Maksimum sürat | 241 km/saat 149.75 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 7.7 Kg/bg, 130.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 219.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 4200-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 95.8 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1450-4200 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1450-4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DEMA, DKYA, DLVA |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1455 Kg 3207.73 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2035 Kg 4486.41 lbs. |
| Azami yük | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 465 Lt 16.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 54 Lt 14.27 US gal | 11.88 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4733 mm 186.34 in. |
| Genişlik | 1843 mm 72.56 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2029 mm 79.88 in. |
| Yükseklik | 1386 mm 54.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2824 mm 111.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1587 mm 62.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1568 mm 61.73 in. |
| ön çıkıntı | 878 mm 34.57 in. |
| arka çıkıntı | 1031 mm 40.59 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5 J x 17 |