| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A5 |
| Nesil | Audi A5L Sedan (B10) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TFSI (204 bg) S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (WLTC) | 6.78-6.9 Lt/100 km
34.69 - 34.09 US mpg 41.66 - 40.94 UK mpg 14.75 - 14.49 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 113.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 189.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 204 bg |
| Litre başına güç | 102.8 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm 250.77 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA888 evo5 / DXF |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1798 Kg 3963.91 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2280 Kg 5026.54 lbs. |
| Azami yük | 482 Kg 1062.63 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4908 mm 193.23 in. |
| Genişlik | 1860 mm 73.23 in. |
| Yükseklik | 1458 mm 57.4 in. |
| Dingil Mesafesi | 2969 mm 116.89 in. |
| Ön tekerlek izi | 1612-1624 mm 63.46 - 63.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1597-1609 mm 62.87 - 63.35 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Yaklaşım açısı | 13° |
| Kalkış açısı | 16° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/45 R18; 245/40 R19; 245/35 R20 |
| Jant Boyutu | 18; 19; 20 |