Audi NSU RO 80 1.0 (115 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | NSU RO 80 |
| Nesil | Audi NSU RO 80 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 (115 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1967 yıl |
| Son üretim yılı | 1977 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.8 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 95 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 155.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 115.1 bg/Lt |
| Tork | 188 Nm @ 4500 dev/dak 138.66 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 2 |
| Motor konfigürasyonu | Rotary motor (Wankel) |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1210 Kg 2667.59 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4780 mm 188.19 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| Yükseklik | 1410 mm 55.51 in. |
| Dingil Mesafesi | 2860 mm 112.6 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 3 vites, manuel şanzıman |