| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | Q3 |
| Nesil | Audi Q3 II (F3) |
| Modifikasyonu (Motor) | 40 TFSI (190 bg) quattro S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Ağustos, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8.7-9.2 Lt/100 km
27.04 - 25.57 US mpg 32.47 - 30.7 UK mpg 11.49 - 10.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 197-209 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.2-9.4 Lt/100 km
25.57 - 25.02 US mpg 30.7 - 30.05 UK mpg 10.87 - 10.64 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.0-6.3 Lt/100 km
39.2 - 37.34 US mpg 47.08 - 44.84 UK mpg 16.67 - 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.2-7.5 Lt/100 km
32.67 - 31.36 US mpg 39.23 - 37.66 UK mpg 13.89 - 13.33 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 164-170 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.4 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 8.5 Kg/bg, 117.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.5 Kg/Nm, 154.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 5000-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 95.8 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1500-3500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA888 / DKTC |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.2 Lt 9.72 US qt | 8.09 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1620 Kg 3571.49 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2150 Kg 4739.94 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 530 Lt 18.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1525 Lt 53.85 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4484 mm 176.54 in. |
| Genişlik | 1856 mm 73.07 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2024 mm 79.69 in. |
| Yükseklik | 1616 mm 63.62 in. |
| Dingil Mesafesi | 2680 mm 105.51 in. |
| Ön tekerlek izi | 1584 mm 62.36 in. |
| Arka tekerlek izi | 1576 mm 62.05 in. |
| ön çıkıntı | 896 mm 35.28 in. |
| arka çıkıntı | 908 mm 35.75 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 17 |