| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | R8 |
| Nesil | Audi R8 II Spyder (4S, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | Performance 5.2 FSI V10 (620 bg) quattro S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 24.2-25.2 Lt/100 km
9.72 - 9.33 US mpg 11.67 - 11.21 UK mpg 4.13 - 3.97 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 13.5-13.8 Lt/100 km
17.42 - 17.04 US mpg 20.92 - 20.47 UK mpg 7.41 - 7.25 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 11.2-11.6 Lt/100 km
21 - 20.28 US mpg 25.22 - 24.35 UK mpg 8.93 - 8.62 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 10.9-11.3 Lt/100 km
21.58 - 20.82 US mpg 25.92 - 25 UK mpg 9.17 - 8.85 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 13.3-13.9 Lt/100 km
17.69 - 16.92 US mpg 21.24 - 20.32 UK mpg 7.52 - 7.19 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 301-316 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 20.2 Lt/100 km
11.64 US mpg 13.98 UK mpg 4.95 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.2 Lt/100 km
25.57 US mpg 30.7 UK mpg 10.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.3 Lt/100 km
17.69 US mpg 21.24 UK mpg 7.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 301 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 3.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 3.2 saniye |
| Maksimum sürat | 329 km/saat 204.43 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 2.7 Kg/bg, 365.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 342.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 620 bg @ 8000 dev/dak |
| Litre başına güç | 119.1 bg/Lt |
| Tork | 580 Nm @ 6600 dev/dak 427.79 lb.-ft. @ 6600 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DMWA |
| Motor hacmi | 5204 cm3 317.57 cu. in. |
| Silindir Adedi | 10 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 84.5 mm 3.33 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.3 Lt 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| soğutma sıvısı | 24.7 Lt 26.1 US qt | 21.73 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Silindir Deaktivasyonu sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1695 Kg 3736.84 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2015 Kg 4442.31 lbs. |
| Azami yük | 320 Kg 705.48 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 112 Lt 3.96 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4429 mm 174.37 in. |
| Genişlik | 1940 mm 76.38 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2037 mm 80.2 in. |
| Yükseklik | 1242 mm 48.9 in. |
| Dingil Mesafesi | 2650 mm 104.33 in. |
| Ön tekerlek izi | 1645 mm 64.76 in. |
| Arka tekerlek izi | 1599 mm 62.95 in. |
| ön çıkıntı | 993 mm 39.09 in. |
| arka çıkıntı | 786 mm 30.94 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.36 |
| En az dönüş açısı | 11.2 m 36.75 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 380 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 356 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/35 R19; 245/30 R20 Arka lastikler: 295/35 R19; 305/30 R20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8.5J x 19; 8.5J x 20 Arka jantlar: 11J x 19; 11J x 20 |