Audi RS3 sportback (8VA) 2.5 TFSI (367 bg) quattro S tronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | RS3 |
| Nesil | Audi RS3 sportback (8VA) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 TFSI (367 bg) quattro S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.2 - 11.4 Lt/100 km
21 - 20.63 US mpg 25.22 - 24.78 UK mpg 8.93 - 8.77 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3 - 6.5 Lt/100 km
37.34 - 36.19 US mpg 44.84 - 43.46 UK mpg 15.87 - 15.38 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.1 - 8.3 Lt/100 km
29.04 - 28.34 US mpg 34.87 - 34.03 UK mpg 12.35 - 12.05 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 189 - 194 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.3 saniye |
| Maksimum sürat | 280 km/saat 173.98 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 4.1 Kg/bg, 241.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.3 Kg/Nm, 305.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 367 bg @ 5550-6800 dev/dak |
| Litre başına güç | 148 bg/Lt |
| Tork | 465 Nm @ 1625-5550 dev/dak 342.97 lb.-ft. @ 1625-5550 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CZGB |
| Motor hacmi | 2480 cm3 151.34 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1520 Kg 3351.03 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2020 Kg 4453.34 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 280 Lt 9.89 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1120 Lt 39.55 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4343 mm 170.98 in. |
| Genişlik | 1800 mm 70.87 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1966 mm 77.4 in. |
| Yükseklik | 1411 mm 55.55 in. |
| Dingil Mesafesi | 2631 mm 103.58 in. |
| Ön tekerlek izi | 1559 mm 61.38 in. |
| Arka tekerlek izi | 1514 mm 59.61 in. |
| ön çıkıntı | 891 mm 35.08 in. |
| arka çıkıntı | 821 mm 32.32 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 235/35 R19; 255/30 R19 |
| Jant Boyutu | 8J x 19 |