| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | S6 |
| Nesil | Audi S6 (C8, facelift 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.9 TFSI V6 (444 bg) Mild Hybrid quattro tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2023 yıl |
| Son üretim yılı | 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 4.4 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.6 Kg/bg, 218.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.4 Kg/Nm, 294.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 444 bg @ 5900 dev/dak |
| Litre başına güç | 153.4 bg/Lt |
| Tork | 600 Nm @ 2700 dev/dak 442.54 lb.-ft. @ 2700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA839 / DKMB |
| Motor hacmi | 2894 cm3 176.6 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 84.5 mm 3.33 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo Ve Elektrikle Çalışan Kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.6 Lt 8.03 US qt | 6.69 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2035 Kg 4486.41 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2625 Kg 5787.13 lbs. |
| Azami yük | 590 Kg 1300.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 388 Lt 13.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 73 Lt 19.28 US gal | 16.06 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4954 mm 195.04 in. |
| Genişlik | 1886 mm 74.25 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2110 mm 83.07 in. |
| Yükseklik | 1443-1448 mm 56.81 - 57.01 in. |
| Dingil Mesafesi | 2929 mm 115.31 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 12.2 m 40.03 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/35 R21 |
| Jant Boyutu | 21 |