| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | SQ2 |
| Nesil | Audi SQ2 (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TFSI (300 bg) quattro S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9.3 Lt/100 km
25.29 US mpg 30.37 UK mpg 10.75 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 176 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.9 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 5.1 Kg/bg, 195.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 260.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 300 bg @ 5300-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 151.2 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 2000-5200 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 2000-5200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DNU |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.6 Lt 11.2 US qt | 9.33 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1535 Kg 3384.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2060 Kg 4541.52 lbs. |
| Azami yük | 525 Kg 1157.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 355 Lt 12.54 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1000 Lt 35.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 60 Kg 132.28 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4216 mm 165.98 in. |
| Genişlik | 1802 mm 70.94 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2009 mm 79.09 in. |
| Yükseklik | 1524 mm 60 in. |
| Dingil Mesafesi | 2594 mm 102.13 in. |
| Ön tekerlek izi | 1547 mm 60.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1551 mm 61.06 in. |
| ön çıkıntı | 836 mm 32.91 in. |
| arka çıkıntı | 786 mm 30.94 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/45 R18 |
| Jant Boyutu | 8J x 18 |