| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Bentley |
| Model | Bentayga |
| Nesil | Bentley Bentayga (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.0 V8 (550 bg) AWD Automatic 4 seat |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 19.9 Lt/100 km
11.82 US mpg 14.2 UK mpg 5.03 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 13.1 Lt/100 km
17.96 US mpg 21.56 UK mpg 7.63 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 12.8 Lt/100 km
18.38 US mpg 22.07 UK mpg 7.81 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 13.3 Lt/100 km
17.69 US mpg 21.24 UK mpg 7.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 302 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 15.7 Lt/100 km
14.98 US mpg 17.99 UK mpg 6.37 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 9.3 Lt/100 km
25.29 US mpg 30.37 UK mpg 10.75 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 11.6 Lt/100 km
20.28 US mpg 24.35 UK mpg 8.62 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 265 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 4.4 saniye |
| Maksimum sürat | 290 km/saat 180.2 mph |
| Emisyon Standardı | EURO 6 DG |
| Motor | |
| Güç | 550 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 137.6 bg/Lt |
| Tork | 770 Nm @ 1960-4500 dev/dak 567.92 lb.-ft. @ 1960-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DCUA |
| Motor hacmi | 3996 cm3 243.85 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | 2 x Twin Turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| soğutma sıvısı | 15.9 Lt 16.8 US qt | 13.99 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Maksimum ağırlık | 3250 Kg 7165.02 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 392 Lt 13.84 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5125 mm 201.77 in. |
| Genişlik | 1998 mm 78.66 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2222 mm 87.48 in. |
| Yükseklik | 1742 mm 68.58 in. |
| Dingil Mesafesi | 2995 mm 117.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1689 mm 66.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1707 mm 67.2 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 12.4 m 40.68 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 400 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 380 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 285/45 R21; 285/45 ZR21; 285/40 ZR22 |