| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Bentley |
| Model | Bentayga |
| Nesil | Bentley Bentayga |
| Modifikasyonu (Motor) | SPEED 6.0 TSI W12 (635 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 24.1 Lt/100 km
9.76 US mpg 11.72 UK mpg 4.15 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 15.4 Lt/100 km
15.27 US mpg 18.34 UK mpg 6.49 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 12.5 Lt/100 km
18.82 US mpg 22.6 UK mpg 8 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 12.8 Lt/100 km
18.38 US mpg 22.07 UK mpg 7.81 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 14.7 Lt/100 km
16 US mpg 19.22 UK mpg 6.8 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 335 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.1 Lt/100 km
17.96 US mpg 21.56 UK mpg 7.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 308 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 3.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 3.9 saniye |
| Maksimum sürat | 306 km/saat 190.14 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 3.9 Kg/bg, 254.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.8 Kg/Nm, 361.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 635 bg @ 5000-5750 dev/dak |
| Tork | 900 Nm @ 1500-5000 dev/dak 663.81 lb.-ft. @ 1500-5000 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | DDBD |
| Silindir Adedi | 12 |
| Motor konfigürasyonu | W motor |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 11 Lt 11.62 US qt | 9.68 UK qt |
| soğutma sıvısı | 17 Lt 17.96 US qt | 14.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2491 Kg 5491.71 lbs. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 440 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 370 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Jant Boyutu | 22 |