| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Bentley |
| Model | Continental |
| Nesil | Bentley Continental GTC III |
| Modifikasyonu (Motor) | 6.0 TSI W12 (635 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 23.9 Lt/100 km
9.84 US mpg 11.82 UK mpg 4.18 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 15.5 Lt/100 km
15.18 US mpg 18.22 UK mpg 6.45 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 12.8 Lt/100 km
18.38 US mpg 22.07 UK mpg 7.81 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 12.7 Lt/100 km
18.52 US mpg 22.24 UK mpg 7.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 14.8 Lt/100 km
15.89 US mpg 19.09 UK mpg 6.76 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 336 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 17.5 Lt/100 km
13.44 US mpg 16.14 UK mpg 5.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 284 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 3.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 3.8 saniye |
| Maksimum sürat | 333 km/saat 206.92 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 3.8 Kg/bg, 263 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.7 Kg/Nm, 372.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 635 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 106.7 bg/Lt |
| Tork | 900 Nm @ 1350-4500 dev/dak 663.81 lb.-ft. @ 1350-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DDBD |
| Motor hacmi | 5950 cm3 363.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 12 |
| Motor konfigürasyonu | W motor |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.5 mm 3.52 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 10.7 Lt 11.31 US qt | 9.41 UK qt |
| soğutma sıvısı | 14.8 Lt 15.64 US qt | 13.02 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2414 Kg 5321.96 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2865 Kg 6316.24 lbs. |
| Azami yük | 451 Kg 994.28 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 235 Lt 8.3 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4850 mm 190.94 in. |
| Genişlik | 1954 mm 76.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2187 mm 86.1 in. |
| Yükseklik | 1399 mm 55.08 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1672 mm 65.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1664 mm 65.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 11.51 m 37.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman ZF |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 265/40 ZR21; 305/35 ZR21; 275/35 ZR22; 315/30 ZR22 |
| Jant Boyutu | 21; 22 |