| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Bentley |
| Model | Mulsanne |
| Nesil | Bentley Mulsanne II (Facelift 2016) |
| Modifikasyonu (Motor) | 6.75 V8 (512 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 22.8 Lt/100 km
10.32 US mpg 12.39 UK mpg 4.39 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.9 Lt/100 km
23.76 US mpg 28.53 UK mpg 10.1 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 14.6 Lt/100 km
16.11 US mpg 19.35 UK mpg 6.85 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 342 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.3 saniye |
| Maksimum sürat | 296 km/saat 183.93 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.2 Kg/bg, 190.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.6 Kg/Nm, 379.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 512 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.8 bg/Lt |
| Tork | 1020 Nm @ 1750 dev/dak 752.31 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CZMB |
| Motor hacmi | 6752 cm3 412.03 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 9.4 Lt 9.93 US qt | 8.27 UK qt |
| soğutma sıvısı | 20 Lt 21.13 US qt | 17.6 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2685 Kg 5919.41 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3200 Kg 7054.79 lbs. |
| Azami yük | 515 Kg 1135.38 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 443 Lt 15.64 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 96 Lt 25.36 US gal | 21.12 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5575 mm 219.49 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1926 mm 75.83 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2208 mm 86.93 in. |
| Yükseklik | 1521 mm 59.88 in. |
| Dingil Mesafesi | 3266 mm 128.58 in. |
| Ön tekerlek izi | 1605 mm 63.19 in. |
| Arka tekerlek izi | 1651 mm 65 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Arka süspansiyon | Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |