BMW 02 (E10) 1802 (90 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 02 |
| Nesil | BMW 02 (E10) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1802 (90 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1971 yıl |
| Son üretim yılı | 1975 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.9 Lt/100 km
23.76 US mpg 28.53 UK mpg 10.1 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.8 saniye |
| Maksimum sürat | 165 km/saat 102.53 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.8 Kg/bg, 92.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.6 Kg/Nm, 150.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 5250 dev/dak |
| Litre başına güç | 51 bg/Lt |
| Tork | 146 Nm @ 3000 dev/dak 107.68 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M10B18 |
| Motor hacmi | 1766 cm3 107.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 71 mm 2.8 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 970 Kg 2138.48 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1370 Kg 3020.33 lbs. |
| Azami yük | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 450 Lt 15.89 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4230 mm 166.54 in. |
| Genişlik | 1590 mm 62.6 in. |
| Yükseklik | 1410 mm 55.51 in. |
| Dingil Mesafesi | 2500 mm 98.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1342 mm 52.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1342 mm 52.83 in. |
| En az dönüş açısı | 9.6 m 31.5 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Salıncak |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Sürükleme |
| Ön frenler | Disk, 240 mm |
| Arka frenler | Kampana, 230 mm |
| Direksiyon tipi | Dişli redüktör |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 5J x 13 Arka jantlar: 5J x 13 |