BMW 1 Serisi Cabrio (E88) 135i (306 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 1 Serisi |
| Nesil | BMW 1 Serisi Cabrio (E88) |
| Modifikasyonu (Motor) | 135i (306 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 13.3 Lt/100 km
17.69 US mpg 21.24 UK mpg 7.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 224 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.2 Kg/bg, 191.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 250 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 306 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 102.7 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1300-5000 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1300-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N54B30A |
| Motor hacmi | 2979 cm3 181.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.6 mm 3.53 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, Double-VANOS |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.2 Lt 8.66 US qt | 7.21 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2040 Kg 4497.43 lbs. |
| Azami yük | 440 Kg 970.03 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 260 Lt 9.18 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 305 Lt 10.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4360 mm 171.65 in. |
| Genişlik | 1748 mm 68.82 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1934 mm 76.14 in. |
| Yükseklik | 1411 mm 55.55 in. |
| Dingil Mesafesi | 2660 mm 104.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1474 mm 58.03 in. |
| Arka tekerlek izi | 1507 mm 59.33 in. |
| ön çıkıntı | 751 mm 29.57 in. |
| arka çıkıntı | 949 mm 37.36 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 338x26 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 324x22 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 205/50 R17; 215/40 R18 Arka lastikler: 225/45 R17; 245/35 R18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7J x 17; 7.5J x 18 Arka jantlar: 7.5J x 17; 8.5J x 18 |