BMW 1 Serisi Hatchback 3dr (E81) 130i (258 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 1 Serisi |
| Nesil | BMW 1 Serisi Hatchback 3dr (E81) |
| Modifikasyonu (Motor) | 130i (258 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 199 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.3 Kg/bg, 187.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 225.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 258 bg @ 6600 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.1 bg/Lt |
| Tork | 310 Nm @ 2600-3000 dev/dak 228.64 lb.-ft. @ 2600-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N52B30A |
| Motor hacmi | 2996 cm3 182.83 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.2 Lt 8.66 US qt | 7.21 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1375 Kg 3031.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1875 Kg 4133.67 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 330 Lt 11.65 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1150 Lt 40.61 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 725 Kg 1598.35 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4239 mm 166.89 in. |
| Genişlik | 1748 mm 68.82 in. |
| Yükseklik | 1421 mm 55.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2660 mm 104.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1474 mm 58.03 in. |
| Arka tekerlek izi | 1487 mm 58.54 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/50R17 89W |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |