BMW 1 Serisi Hatchback 3dr (F21) 118i (170 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 1 Serisi |
| Nesil | BMW 1 Serisi Hatchback 3dr (F21) |
| Modifikasyonu (Motor) | 118i (170 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4-5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.5-7.6 Lt/100 km
31.36 - 30.95 US mpg 37.66 - 37.17 UK mpg 13.33 - 13.16 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.8-4.9 Lt/100 km
49 - 48 US mpg 58.85 - 57.65 UK mpg 20.83 - 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.8-5.9 Lt/100 km
40.55 - 39.87 US mpg 48.7 - 47.88 UK mpg 17.24 - 16.95 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 134-137 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.4 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.6 Kg/bg, 131.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 193.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 4800 dev/dak |
| Litre başına güç | 106.4 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1500-4500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N13B16A |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 77 mm 3.03 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.8 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.9 Lt 7.29 US qt | 6.07 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1295 Kg 2854.99 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1825 Kg 4023.44 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 360 Lt 12.71 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 670 Kg 1477.1 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4324 mm 170.24 in. |
| Genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| Yükseklik | 1421 mm 55.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2690 mm 105.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1569 mm 61.77 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/45 R17; 245/40 R17; 225/40 R18; 245/35 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7J x 17; 7.5J x 17; 8J x 17; 7.5J x 18; 8J x 18 |