BMW 1 Serisi Hatchback 5dr (E87 LCI, facelift 2007) 116i (122 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 1 Serisi |
| Nesil | BMW 1 Serisi Hatchback 5dr (E87 LCI, facelift 2007) |
| Modifikasyonu (Motor) | 116i (122 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 204 km/saat 126.76 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.1 Kg/bg, 90.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.4 Kg/Nm, 118.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 122 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.4 bg/Lt |
| Tork | 160 Nm @ 4250 dev/dak 118.01 lb.-ft. @ 4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N43B16A |
| Motor hacmi | 1597 cm3 97.45 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1350 Kg 2976.24 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1748 Kg 3853.68 lbs. |
| Azami yük | 398 Kg 877.44 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 330 Lt 11.65 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1150 Lt 40.61 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4239 mm 166.89 in. |
| Genişlik | 1748 mm 68.82 in. |
| Yükseklik | 1421 mm 55.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2660 mm 104.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1484 mm 58.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1497 mm 58.94 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/55 R16 H |
| Jant Boyutu | 6J x 16 |