BMW 1 Serisi Hatchback 5dr (F20 LCI, facelift 2017) 118d (150 bg) xDrive modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 1 Serisi |
| Nesil | BMW 1 Serisi Hatchback 5dr (F20 LCI, facelift 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | 118d (150 bg) xDrive |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.1-5.6 Lt/100 km
46.12 - 42 US mpg 55.39 - 50.44 UK mpg 19.61 - 17.86 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.8-4.1 Lt/100 km
61.9 - 57.37 US mpg 74.34 - 68.9 UK mpg 26.32 - 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.3-4.7 Lt/100 km
54.7 - 50.05 US mpg 65.69 - 60.1 UK mpg 23.26 - 21.28 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 113-123 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.5 Kg/bg, 104.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 223.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.2 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1500-3000 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1500-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B47D20A |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1430 Kg 3152.61 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1975 Kg 4354.13 lbs. |
| Azami yük | 545 Kg 1201.52 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 360 Lt 12.71 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 710 Kg 1565.28 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4329 mm 170.43 in. |
| Genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1984 mm 78.11 in. |
| Yükseklik | 1421 mm 55.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2690 mm 105.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1522 mm 59.92 in. |
| Arka tekerlek izi | 1556 mm 61.26 in. |
| ön çıkıntı | 770 mm 30.31 in. |
| arka çıkıntı | 869 mm 34.21 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/45 R17; 245/40 R17; 225/40 R18; 245/35 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7J x 17; 7.5J x 17; 8J x 17; 7.5J x 18; 8J x 18 |