| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 1 Serisi |
| Nesil | BMW 1 Serisi Hatchback (F40) |
| Modifikasyonu (Motor) | 116i (109 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.8-6.1 Lt/100 km
40.55 - 38.56 US mpg 48.7 - 46.31 UK mpg 17.24 - 16.39 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 4.6-5 Lt/100 km
51.13 - 47.04 US mpg 61.41 - 56.5 UK mpg 21.74 - 20 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.1-5.5 Lt/100 km
46.12 - 42.77 US mpg 55.39 - 51.36 UK mpg 19.61 - 18.18 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 116-125 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.6 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 12.3 Kg/bg, 81.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.1 Kg/Nm, 141.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 109 bg @ 4300-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 72.7 bg/Lt |
| Tork | 190 Nm @ 1380-3800 dev/dak 140.14 lb.-ft. @ 1380-3800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B38A15A |
| Motor hacmi | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | VALVETRONIC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.75 Lt 7.13 US qt | 5.94 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1340 Kg 2954.19 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1870 Kg 4122.64 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 42 Lt 11.1 US gal | 9.24 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 705 Kg 1554.26 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4319 mm 170.04 in. |
| Genişlik | 1799 mm 70.83 in. |
| Yükseklik | 1434 mm 56.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1565 mm 61.61 in. |
| Arka tekerlek izi | 1565 mm 61.61 in. |
| Yerden yükseklik | 153 mm 6.02 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Salıncak |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 91W |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |