BMW 3.0 CSL 3.0 (560 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3.0 CSL |
| Nesil | BMW 3.0 CSL |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 (560 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2022 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 11 Lt/100 km
21.38 US mpg 25.68 UK mpg 9.09 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 249 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 300 km/saat 186.41 mph |
| Motor | |
| Güç | 560 bg |
| Tork | 550 Nm 405.66 lb.-ft. |
| Maksimum motor hızı | 7200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 400x38 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 380x28 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 20 Arka jantlar: 21 |