BMW 3 Serisi Coupe (E92) 325d (197 bg) Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Coupe (E92) |
| Modifikasyonu (Motor) | 325d (197 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.3 Lt/100 km
28.34 US mpg 34.03 UK mpg 12.05 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.3 Lt/100 km
44.38 US mpg 53.3 UK mpg 18.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.5 saniye |
| Maksimum sürat | 236 km/saat 146.64 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.6 Kg/bg, 131.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 266.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 197 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.8 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1300-3250 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1300-3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M57D30TU2 |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.2 Lt 8.66 US qt | 7.21 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2005 Kg 4420.27 lbs. |
| Azami yük | 505 Kg 1113.33 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 440 Lt 15.54 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 63 Lt 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4580 mm 180.31 in. |
| Genişlik | 1780 mm 70.08 in. |
| Yükseklik | 1400 mm 55.12 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 225/45 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |