| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Gran Turismo (F34 LCI, Facelift 2016) |
| Modifikasyonu (Motor) | 320i (184 bg) xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Grand Tourer |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.1-7.8 Lt/100 km
29.04 - 30.16 US mpg 34.87 - 36.22 UK mpg 12.35 - 12.82 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7-5.4 Lt/100 km
41.27 - 43.56 US mpg 49.56 - 52.31 UK mpg 17.54 - 18.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.6-6.3 Lt/100 km
35.64 - 37.34 US mpg 42.8 - 44.84 UK mpg 15.15 - 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 151-144 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Maksimum sürat | 224 km/saat 139.19 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 109.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 161.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 184 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 92.1 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 1350-4600 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 1350-4600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N20B20B |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.8 Lt 8.24 US qt | 6.86 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1675 Kg 3692.74 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2245 Kg 4949.38 lbs. |
| Azami yük | 570 Kg 1256.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1600 Lt 56.5 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4824 mm 189.92 in. |
| Genişlik | 1828 mm 71.97 in. |
| Yükseklik | 1508 mm 59.37 in. |
| Dingil Mesafesi | 2920 mm 114.96 in. |
| Ön tekerlek izi | 1541 mm 60.67 in. |
| Arka tekerlek izi | 1586 mm 62.44 in. |
| Yerden yükseklik | 165 mm 6.5 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 12.3 m 40.35 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17 97V |
| Jant Boyutu | 8.0J x 17 |