BMW 3 Serisi Sedan (E30) 325e (122 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (E30) |
| Modifikasyonu (Motor) | 325e (122 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1983 yıl |
| Son üretim yılı | 1987 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.5 Lt/100 km
20.45 US mpg 24.56 UK mpg 8.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.8 saniye |
| Maksimum sürat | 188 km/saat 116.82 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.7 Kg/bg, 103.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 194.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 122 bg @ 4250 dev/dak |
| Litre başına güç | 45.3 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 3250 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M20B27 |
| Motor hacmi | 2693 cm3 164.34 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 81 mm 3.19 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.5 Lt 11.1 US qt | 9.24 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1180 Kg 2601.45 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1640 Kg 3615.58 lbs. |
| Azami yük | 460 Kg 1014.13 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 404 Lt 14.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4325 mm 170.28 in. |
| Genişlik | 1645 mm 64.76 in. |
| Yükseklik | 1380 mm 54.33 in. |
| Dingil Mesafesi | 2570 mm 101.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1407 mm 55.39 in. |
| Arka tekerlek izi | 1415 mm 55.71 in. |
| ön çıkıntı | 761 mm 29.96 in. |
| arka çıkıntı | 994 mm 39.13 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.35 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Salıncak |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |