BMW 3 Serisi Sedan (E90) 320i (150 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (E90) |
| Modifikasyonu (Motor) | 320i (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 107.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7 Kg/Nm, 143.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.2 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 3600 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N46B20B |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.2 Lt 7.61 US qt | 6.34 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1395 Kg 3075.45 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1840 Kg 4056.51 lbs. |
| Azami yük | 445 Kg 981.06 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4520 mm 177.95 in. |
| Genişlik | 1817 mm 71.54 in. |
| Yükseklik | 1421 mm 55.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1513 mm 59.57 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 V |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |