BMW 3 Serisi Sedan (F30) 335i (306 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (F30) |
| Modifikasyonu (Motor) | 335i (306 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.1 Lt/100 km
21.19 US mpg 25.45 UK mpg 9.01 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 186 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.5 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 4.9 Kg/bg, 202.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 264.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 306 bg @ 5800-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 102.7 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1200-5000 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1200-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N55B30A |
| Motor hacmi | 2979 cm3 181.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.6 mm 3.53 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.7 Lt 7.08 US qt | 5.9 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1510 Kg 3328.98 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2060 Kg 4541.52 lbs. |
| Azami yük | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4624 mm 182.05 in. |
| Genişlik | 1811 mm 71.3 in. |
| Yükseklik | 1429 mm 56.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 2810 mm 110.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1531 mm 60.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 94W |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |