| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | 320d (190 bg) Mild Hybrid Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.8-5.5 Lt/100 km
49 - 42.77 US mpg 58.85 - 51.36 UK mpg 20.83 - 18.18 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 127-145 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.9 saniye |
| Maksimum sürat | 235 km/saat 146.02 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 8.3 Kg/bg, 121 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 254.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.4 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Ön kapağın altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 11 bg |
| Elektrikli motor torku | 25 Nm 18.44 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, boyuna |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 190 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 95.2 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1750-2500 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B47D20B |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1570 Kg 3461.26 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2140 Kg 4717.89 lbs. |
| Azami yük | 570 Kg 1256.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4713 mm 185.55 in. |
| Genişlik | 1827 mm 71.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2068 mm 81.42 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1573 mm 61.93 in. |
| Arka tekerlek izi | 1568 mm 61.73 in. |
| ön çıkıntı | 803 mm 31.61 in. |
| arka çıkıntı | 1059 mm 41.69 in. |
| Yerden yükseklik | 141 mm 5.55 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.25 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin arka tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |