BMW 3 Serisi Touring (F31 LCI, Facelift 2015) 320d (163 bg) Efficient Dynamics Edition modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Touring (F31 LCI, Facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | 320d (163 bg) Efficient Dynamics Edition |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5-5.0 Lt/100 km
42.77 - 47.04 US mpg 51.36 - 56.5 UK mpg 18.18 - 20 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.9-3.6 Lt/100 km
60.31 - 65.34 US mpg 72.43 - 78.47 UK mpg 25.64 - 27.78 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.5-4.1 Lt/100 km
52.27 - 57.37 US mpg 62.77 - 68.9 UK mpg 22.22 - 24.39 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 118-107 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 222 km/saat 137.94 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.2 Kg/bg, 108.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 266.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.7 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1750-2250 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1750-2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B47D20 |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2050 Kg 4519.48 lbs. |
| Azami yük | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 495 Lt 17.48 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1500 Lt 52.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 57 Lt 15.06 US gal | 12.54 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4633 mm 182.4 in. |
| Genişlik | 1811 mm 71.3 in. |
| Yükseklik | 1416 mm 55.75 in. |
| Dingil Mesafesi | 2810 mm 110.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1543 mm 60.75 in. |
| Arka tekerlek izi | 1586 mm 62.44 in. |
| Yerden yükseklik | 127 mm 5 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 92W |
| Jant Boyutu | 7.0J x 16 |