BMW 4 Serisi Cabrio (G23 LCI, facelift 2024) 420i (184 bg) Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 4 Serisi |
| Nesil | BMW 4 Serisi Cabrio (G23 LCI, facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 420i (184 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.7-7.4 Lt/100 km
35.11 - 31.79 US mpg 42.16 - 38.17 UK mpg 14.93 - 13.51 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 152-169 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 236 km/saat 146.64 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 9.2 Kg/bg, 108.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 177.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 184 bg @ 5000-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 92.1 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1350-4000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1350-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B48 |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | Double-VANOS, VALVETRONIC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.25 Lt 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1690 Kg 3725.81 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2185 Kg 4817.1 lbs. |
| Azami yük | 495 Kg 1091.29 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 300 Lt 10.59 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 385 Lt 13.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4768 mm 187.72 in. |
| Genişlik | 1852 mm 72.91 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2081 mm 81.93 in. |
| Yükseklik | 1384 mm 54.49 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1573 mm 61.93 in. |
| Arka tekerlek izi | 1612 mm 63.46 in. |
| ön çıkıntı | 858 mm 33.78 in. |
| arka çıkıntı | 1059 mm 41.69 in. |
| Yerden yükseklik | 124 mm 4.88 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |