BMW 5 Serisi (E28) M535i (218 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 5 Serisi |
| Nesil | BMW 5 Serisi (E28) |
| Modifikasyonu (Motor) | M535i (218 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1984 yıl |
| Son üretim yılı | 1987 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15 Lt/100 km
15.68 US mpg 18.83 UK mpg 6.67 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.3-9 Lt/100 km
32.22 - 26.13 US mpg 38.7 - 31.39 UK mpg 13.7 - 11.11 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.2 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6 Kg/bg, 165.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 235.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 218 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.6 bg/Lt |
| Tork | 310 Nm @ 4000 dev/dak 228.64 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M30B34 |
| Motor hacmi | 3430 cm3 209.31 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.75 Lt 6.08 US qt | 5.06 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12 Lt 12.68 US qt | 10.56 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1315 Kg 2899.08 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Azami yük | 585 Kg 1289.7 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4604 mm 181.26 in. |
| Genişlik | 1710 mm 67.32 in. |
| Yükseklik | 1397 mm 55 in. |
| Dingil Mesafesi | 2628 mm 103.46 in. |
| Ön tekerlek izi | 1430 mm 56.3 in. |
| Arka tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici, Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 220/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |