| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 5 Serisi |
| Nesil | BMW 5 Serisi (E60) |
| Modifikasyonu (Motor) | 535d (272 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2004 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.9 Lt/100 km
21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 211 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.5 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.1 Kg/bg, 163.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3 Kg/Nm, 337.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 272 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 90.9 bg/Lt |
| Tork | 560 Nm @ 2000 dev/dak 413.03 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M57D30TOP |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.25 Lt 8.72 US qt | 7.26 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.8 Lt 10.36 US qt | 8.62 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1660 Kg 3659.67 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2220 Kg 4894.26 lbs. |
| Azami yük | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4841 mm 190.59 in. |
| Genişlik | 1846 mm 72.68 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2030 mm 79.92 in. |
| Yükseklik | 1468 mm 57.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 2888 mm 113.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1558 mm 61.34 in. |
| Arka tekerlek izi | 1582 mm 62.28 in. |
| ön çıkıntı | 852 mm 33.54 in. |
| arka çıkıntı | 1101 mm 43.35 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 348x36 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 345x24 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 225/50 R17; 245/45 R17; 245/40 R18; 245/35 R19 Arka lastikler: 225/50 R17; 245/45 R17; 245/40 R18; 275/35 R18; 275/30 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7.5J x 17; 8J x 17; 8J x 18; 8J x 19 Arka jantlar: 7.5J x 17; 8J x 17; 8J x 18; 9J x 18; 9.5J x 19 |