BMW 5 Serisi Sedan (G30) 525d (231 bg) Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 5 Serisi |
| Nesil | BMW 5 Serisi Sedan (G30) |
| Modifikasyonu (Motor) | 525d (231 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.1-5.5 Lt/100 km
46.12 - 42.77 US mpg 55.39 - 51.36 UK mpg 19.61 - 18.18 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.0-4.5 Lt/100 km
58.8 - 52.27 US mpg 70.62 - 62.77 UK mpg 25 - 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.4-4.8 Lt/100 km
53.46 - 49 US mpg 64.2 - 58.85 UK mpg 22.73 - 20.83 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 116-126 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 7 Kg/bg, 143.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.2 Kg/Nm, 310.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 231 bg @ 4400 dev/dak |
| Litre başına güç | 115.8 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 2000 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B47D20B |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.5 Lt 12.15 US qt | 10.12 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1610 Kg 3549.44 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2295 Kg 5059.61 lbs. |
| Azami yük | 685 Kg 1510.17 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 530 Lt 18.72 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4936 mm 194.33 in. |
| Genişlik | 1868 mm 73.54 in. |
| Yükseklik | 1479 mm 58.23 in. |
| Dingil Mesafesi | 2975 mm 117.13 in. |
| Ön tekerlek izi | 1605 mm 63.19 in. |
| Arka tekerlek izi | 1630 mm 64.17 in. |
| Yerden yükseklik | 144 mm 5.67 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.24 |
| En az dönüş açısı | 12.05 m 39.53 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17; 245/45 R18; 275/40 R18; 245/40 R19; 275/35 R19; 245/35 R20; 275/30 R20 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17; 8J x 18; 9J x 18; 8J x 19; 9J x 19; 8J x 20; 9J x 20 |