| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 6 Serisi |
| Nesil | BMW 6 Serisi Gran Coupe (F06) |
| Modifikasyonu (Motor) | 640i (320 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.5-10.7 Lt/100 km
22.4 - 21.98 US mpg 26.9 - 26.4 UK mpg 9.52 - 9.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.0-6.2 Lt/100 km
39.2 - 37.94 US mpg 47.08 - 45.56 UK mpg 16.67 - 16.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.7-7.9 Lt/100 km
30.55 - 29.77 US mpg 36.69 - 35.76 UK mpg 12.99 - 12.66 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 179-183 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.4 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.5 Kg/bg, 182.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 257.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 320 bg @ 5800-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 107.4 bg/Lt |
| Tork | 450 Nm @ 1300-4500 dev/dak 331.9 lb.-ft. @ 1300-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N55B30A |
| Motor hacmi | 2979 cm3 181.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.6 mm 3.53 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.3 Lt 9.83 US qt | 8.18 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1750 Kg 3858.09 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2360 Kg 5202.91 lbs. |
| Azami yük | 610 Kg 1344.82 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1265 Lt 44.67 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5007 mm 197.13 in. |
| Genişlik | 1894 mm 74.57 in. |
| Yükseklik | 1392 mm 54.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 2968 mm 116.85 in. |
| Ön tekerlek izi | 1600 mm 62.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1665 mm 65.55 in. |
| Yerden yükseklik | 126 mm 4.96 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 11.95 m 39.21 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17; 245/45 R18; 245/40 R19; 275/35 R19; 245/35 R20; 275/30 R20 |
| Jant Boyutu | 8J x 17; 8J x 18; 8.5J x 19; 9J x 19; 8.5J x 20; 9J x 20 |