| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 7 Serisi |
| Nesil | BMW 7 Serisi (E38) |
| Modifikasyonu (Motor) | 725tds (143 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 1996 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.5 Lt/100 km
18.82 US mpg 22.6 UK mpg 8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.2 saniye |
| Maksimum sürat | 202 km/saat 125.52 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.1 Kg/bg, 82.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 161.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 143 bg @ 4600 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.3 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 2200 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 2200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M51D25 |
| Motor hacmi | 2497 cm3 152.38 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.8 mm 3.26 in. |
| Sıkıştırma oranı | 22:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.8 Lt 10.36 US qt | 8.62 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1730 Kg 3814 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2265 Kg 4993.47 lbs. |
| Azami yük | 535 Kg 1179.47 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4984 mm 196.22 in. |
| Genişlik | 1862 mm 73.31 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2930 mm 115.35 in. |
| Ön tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1568 mm 61.73 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Eğik kaldıraç |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |