| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 7 Serisi |
| Nesil | BMW 7 Serisi Long (G12) |
| Modifikasyonu (Motor) | 750Li (450 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.3-11.6 Lt/100 km
20.82 - 20.28 US mpg 25 - 24.35 UK mpg 8.85 - 8.62 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.2-6.3 Lt/100 km
37.94 - 37.34 US mpg 45.56 - 44.84 UK mpg 16.13 - 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.0-8.3 Lt/100 km
29.4 - 28.34 US mpg 35.31 - 34.03 UK mpg 12.5 - 12.05 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 187-192 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.7 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 4.1 Kg/bg, 241.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 348.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 450 bg @ 5500-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 102.4 bg/Lt |
| Tork | 650 Nm @ 1800-4500 dev/dak 479.42 lb.-ft. @ 1800-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N63B44C |
| Motor hacmi | 4395 cm3 268.2 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.3 mm 3.48 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.2 Lt 9.72 US qt | 8.09 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1865 Kg 4111.62 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2555 Kg 5632.81 lbs. |
| Azami yük | 690 Kg 1521.19 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 515 Lt 18.19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 78 Lt 20.61 US gal | 17.16 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5238 mm 206.22 in. |
| Genişlik | 1902 mm 74.88 in. |
| Yükseklik | 1485 mm 58.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 3210 mm 126.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1612 mm 63.46 in. |
| Arka tekerlek izi | 1640 mm 64.57 in. |
| ön çıkıntı | 880 mm 34.65 in. |
| arka çıkıntı | 1148 mm 45.2 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.26 |
| En az dönüş açısı | 12.8 m 41.99 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 245/50 R18 100Y; 245/45 R19; 275/40 R19; 245/40 R20; 275/35 R20; 245/35 R21; 275/30 R21 |
| Jant Boyutu | 8J x 18; 8.5J x 19; 9.5J x 19; 8.5J x 20; 10J x 20; 8.5J x 21; 10J x 21 |