BYD S6 1.5T (154 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BYD |
| Model | S6 |
| Nesil | BYD S6 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5T (154 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2014 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | China IV |
| Motor | |
| Güç | 154 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 102.9 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1750-3500 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1750-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | BYD476ZQA |
| Motor hacmi | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 1084 Lt 38.28 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2398 Lt 84.68 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 72 Lt 19.02 US gal | 15.84 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4810 mm 189.37 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1725 mm 67.91 in. |
| Dingil Mesafesi | 2720 mm 107.09 in. |
| Yerden yükseklik | 190 mm 7.48 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/65 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |