Chevrolet Blazer II (2-door, facelift 1998) 4.3 V6 SFI (190 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Blazer |
| Nesil | Chevrolet Blazer II (2-door, facelift 1998) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.3 V6 SFI (190 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 4400 dev/dak |
| Litre başına güç | 44.3 bg/Lt |
| Tork | 339 Nm @ 2800 dev/dak 250.03 lb.-ft. @ 2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Vortec L35 |
| Motor hacmi | 4293 cm3 261.97 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 101.6 mm 4 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.4 mm 3.48 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHV |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.3 Lt 11.94 US qt | 9.94 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en fazla | 1716 Lt 60.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 72 Lt 19.02 US gal | 15.84 UK gal |
| Tavan Yükü | 91 Kg 200.62 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1905 Kg 4199.81 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 454 Kg 1000.9 lbs. |
| Römork burun yükü | 159 Kg 350.53 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4491 mm 176.81 in. |
| Genişlik | 1722 mm 67.8 in. |
| Yükseklik | 1648 mm 64.88 in. |
| Dingil Mesafesi | 2553 mm 100.51 in. |
| ön çıkıntı | 879 mm 34.61 in. |
| arka çıkıntı | 1059 mm 41.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 235/70 R15; 235/75 R15; 235/60 R16 |
| Jant Boyutu | 7J x 15; 8J x 16 |