Chevrolet Camaro III (facelift 1991) Convertible RS 5.0 V8 EFI (170 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Camaro |
| Nesil | Chevrolet Camaro III (facelift 1991) Convertible |
| Modifikasyonu (Motor) | RS 5.0 V8 EFI (170 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1991 yıl |
| Son üretim yılı | 1992 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.7 Lt/100 km
14.98 US mpg 17.99 UK mpg 6.37 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.8 Lt/100 km
24 US mpg 28.82 UK mpg 10.2 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.1 Lt/100 km
17.96 US mpg 21.56 UK mpg 7.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 309 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 34 bg/Lt |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | V8 305 CID |
| Motor hacmi | 4998 cm3 305 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 94.89 mm 3.74 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.39 mm 3.48 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Tek noktadan enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 16 Lt 16.91 US qt | 14.08 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en fazla | 146 Lt 5.16 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4983 mm 196.18 in. |
| Genişlik | 1849 mm 72.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 2565 mm 100.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1524 mm 60 in. |
| Arka tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/75 14 |
| Jant Boyutu | 7J x 14 |