Chevrolet Camaro IV (facelift 1998) Z28 5.7 i V8 (310 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Camaro |
| Nesil | Chevrolet Camaro IV (facelift 1998) |
| Modifikasyonu (Motor) | Z28 5.7 i V8 (310 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2001 yıl |
| Son üretim yılı | 2002 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 278 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 5 Kg/bg, 200.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.4 Kg/Nm, 298.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 310 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 54.7 bg/Lt |
| Tork | 461 Nm @ 4000 dev/dak 340.02 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | LS1 |
| Motor hacmi | 5665 cm3 345.7 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 99 mm 3.9 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHV |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.3 Lt 11.94 US qt | 9.94 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1545 Kg 3406.14 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 366 Lt 12.93 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 930 Lt 32.84 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 63.5 Lt 16.77 US gal | 13.97 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4914 mm 193.46 in. |
| Genişlik | 1881 mm 74.06 in. |
| Yükseklik | 1300 mm 51.18 in. |
| Dingil Mesafesi | 2566 mm 101.02 in. |
| Ön tekerlek izi | 1542 mm 60.71 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| En az dönüş açısı | 12.5 m 41.01 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/50 R16 |
| Jant Boyutu | 8J x 16 |